Creative Commons

Temat zawiera 3 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Mascotte 1 miesiąc, 2 tygodnie temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #3088
   Mascotte 
  Opiekun forum
  Punkty: 40

  Wiele amatorskich opowiadań ze zmorą w roli głównej można znaleźć w internecie,praktycznie na każdym blogu, czy forum o tematyce paranormalnej ktoś o tym pisze. Powszechne zjawisko. Też jestem ofiarą „nocnej zmory” i to nic ciekawego.. chodzi o Creative Commons

  #3141
   sokrised 
  Uczestnik
  Punkty: 26

  sampling to rowniez jest sztuka, wedlug mnie prawo jest troche zbyt restrykcyjne jesli chodzi o 50 lat ochrony nad wlasnoscia intelektualna, sami z jednej strony sa sobie winni, ze ludzie kradna muzyke, choc nie pochawalam tego.

  #3150
   Mascotte 
  Opiekun forum
  Punkty: 40

  Ogólnie Creative Commons Jest ciekawie podzielone.
  Wnioskując po Wikipedii..

  Sampling – warunek Creative Commons, który zezwala na samplowanie i tworzenie remiksów utworów muzycznych, a nie pozwala na wykorzystanie sampli do celów reklamowych. Wersja tej licencji ze znaczkiem „+” zezwala na samplowanie do celów komercyjnych i niekomercyjnych, a licencja „noncomercial +” – tylko do celów niekomercyjnych. Obie wersje licencji Sampling, tak jak wszystkie inne obecnie stosowane licencje CC, wymagają uznania autorstwa.

  Natomiast na
  https://creativecommons.org/choose/
  nie ma szczególnych wzmianek odnoszących się do Samplingu. Natomiast sama licencja dostarcza jedynie info o możliwym komercyjnym zastosowaniu umowy.

  #3615
   Mascotte 
  Opiekun forum
  Punkty: 40

  Natomiast Bandcamp przewiduje takie rozwiązania..

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.